Cevdet Kaptan
Cevdet  Kaptan
renk_nota@hotmail.com
BİRLİK VE BERABERLİKLE SAMPİYONLUĞA ADIM ADIM
  • 0
  • 14 Ocak 2020 Salı
  • +
  • -

Geçen hafta B.B. Erzurumspor başkanı Hüseyin Üneş’in basın toplantısını dikkatle izledim. Gerçekten kulübü kendi şirketini yönetir gibi yönetmiş. Adeta Süper lig kulüpleri de dâhil olmak üzere birçok futbol kulübünün başkanlarına ders verir nitelikte bir yönetim sergilemiş. Tebrikler başkan, tebrikler yönetim! Takımın bir kuruş geliri olmamasına rağmen sezon başı 28-30 milyon TL olan borç artmamış, aksine azalmış. Hatta bir de elinde Süper Lig ayarında bir takım kurulmuş. Bir kez daha tebrikler başkan, tebrikler yönetim! Bugün itibariyle rakiplerimizin birçoğunun transfer tahtası kapalı olmasından dolayı transfer yapamazken biz transfer yapıyoruz. Geçen sezon küme düşmüş bir takım için gerçekten büyük başarıdır. Tebrikler başkan, tebrikler yönetim!

Yaklaşık bir haftadır ara transfer başladı, yönetim gerçekten mükemmel işler yapıyor. Geçen sezon transferde yapılan hatalara düşmüyor. Ne olduğu belli olmayan, tutup tutmayacağını şüpheli futbolculara yer verilmiyor. Yerinde transferlerle ikinciyi yarıya güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Güçlü bir kadromuz olmasına rağmen Sisokko transferi takımımızın gücüne güç katmış durumdadır.

Devre arası transferi gerçekten takımlara yarardan çok zarar vermiştir. Takımın ritmini bozmadan Sisoko’yla beraber bir de stoper alarak transferi noktalamamız yerinde olacaktır. Ayrıca İbrahim Akdağ’ın satılmayıp geçen sezon Süper Lig’deki mantalite, kafa yapısı ve performansıyla ikinci yarıya başlanmasının sağlanması Erzurumspor’umuz için yılın transferi anlamına gelmektedir. Bugün lig bitse Süper Lig’e çıkmış durumdayız bu takımı bozmadan yerinde transferlerle şampiyonluğa adım adım gideceğimize yürekten inanıyorum. Yönetimimiz üzerine düşen görevi yapmıştır. Şimdi ise sıra bizlerde, yani biz taraftarlardadır. Bize düşen ise Türkiye Kupası’nda oynayacağımız Beşiktaş maçıyla beraber stadyumu hınca hınç doldurarak takımımızı son saniyeye kadar desteklemektir. Şampiyonluğun kendi sahamızda oynayacağımız maçlardan geçtiğini unutmadan her maça mutlak üç puan parolasıyla başlamamız gerekir. İçeride sekiz maç oynayacağız bu maçlarda stadyumu tıklım tıklım doldurursak takımımız bu ligi açık ara şampiyon olarak tamamlayacaktır. Bunun yolu ise son dört sezondur başardığımız kenetlenme ruhuna geri dönmek, şehrin bütün etmenleriyle birlik olmasından geçtiğini unutmamalıyız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?